1. Från den 6 september, vår kaplan, p. Lukasz Lewczuk, tillhör till Heliga Familjens Församling i Haninge. Vi tackar p. Lukasz hjärtligt för denna tid som vi har tillbringat med honom och vi önskar honom Guds välsignelse i hans nya tjänst i Haninge. 1. Från den 6 september, vår kaplan, p. Lukasz Lewczuk, tillhör till Heliga Familjens Församling i Haninge. Vi tackar p. Lukasz hjärtligt för denna tid som vi har tillbringat med honom och vi önskar honom Guds välsignelse i hans nya tjänst i Haninge. 
2. På fredag den 6 september är den första fredagen i månaden. På  denna dag har vi tillbedjan av det Allraheligaste Sakramentet i kyrkan från 17:30. Samma dag Moder Teresas systrar fira den Saliga Moder Teresa av Calcutta, Jungfru och grundarinna. Mässan börjar ca: kl. 18:30.Härtlig välkomna!


Mässordning för kommande vecka:

Tisdag S:t Konrads kapell 8:00
Onsdag Missionaries of Charity 18:00
Torsdag Maria Regina Vilohem 18:00
Fredag Fisksätra kyrka 18:30
Lördag Skolsystrar de N.D. 8:00
Söndag Maria Regina Vilohem
Fisksätra kyrka
9:30
12:00