1. Jag inbjuder alla intresserade ungdomar till ett första möte lördagen den 19:e september. Vi planerar att göra en gemensam vandring i naturen, så ta på er bekväma skor och ta med något att äta. Vi träffas kl. 09.00 vid ingången till Fisksätra kyrka och går ut och letar äventyr. Alla intresserade kan anmäla sig till mig i förväg så att jag vet hur många vi blir.
  2. Det finns möjlighet att bikta sig innan varje mässa. På söndagar sitter jag i biktstolen 30 minuter innan mässan och på fredagar man kan be om bikt under tillbedjan inför Allraheligaste Sakramentet.
  3. Katekesundervisning 2020

Mässordning för kommande vecka:

Fredag Fisksätra kyrka
Fisksätra torg 19
17:30 - tillbedjan
18:30 - mässan
Lördag Missionaries of Charity
Harragatan 8, lgh 1402, Fisksätra
  8.00
Söndag: Fisksätra kyrka
Fisksätra torg 19
12:00